fbpx
Öngösterim Görseli

İyi Bir İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalı?

İyi Bir İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalı?

İngilizce dünyada yabancı dil olarak birinci sırada tercih edilen ve en fazla öğretimi yapılan dildir. Bu nedenle pek çok ülkede yıllar boyunca çok farklı sayıda ve türde öğretim yöntemleri, ders kitapları, kurs modelleri ortaya çıkmıştır.

Bu yazımızda size araştırmalar ve öğrenci yorumlarından edindiğimiz tecrübe ışığında İyi Bir İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalı sorusunu nasıl cevaplayabileceğimizi anlatacağız.

İyi bir İngilizce eğitiminde olması gerekenleri birkaç madde içinde özetleyebiliriz:

 

1. İyi Bir İngilizce Eğitimi Konuşturmaya Odaklanmalıdır

Dil öğrenimi çok erken yaşlarda başladığında edinme, yaş ilerledikçe öğrenme olarak gelişen bir süreçtir. Yetişkin bir insanın dil öğrenirken amaçladığı en öncelikli kazanım konuşma becerisi olmalıdır. İletişim bazlı dil bilgisi anlama ve konuşma yetisi üzerine kuruludur. Bu da zor ve karmaşık dil bilgisi yapılarıyla uğraşmaktan ziyade günlük hayatın içinde ihtiyaç duyulacak konuşma dilini öğrenmek ile kazanılabilir. İyi bir İngilizce eğitiminde konuşturma modeli öne çıkmalıdır.

Dilko English dünya çapında dil öğretim metotlarında trendi belirleyen kurumlardan olan Londra merkezli Pearson firmasının Avrupa Birliği Dil Sertifikasyonu Standartlarına (CEFR) uygun şekilde beş seviyeye özel olarak hazırlanmış “Speak Out” kitabı ile anlayan ve konuşturan dil modelini benimseyen eğitimiyle bu konuda öğrencilerini hızlı bir şekilde ve eğlenirken öğrenerek sonuca ulaştırmaktadır.

 

2. İyi Bir İngilizce Eğitimi İş Hayatında Yükselmeye Katkı Sağlamalıdır

İngilizce öğrenmeye vakit ayıran kişilerin büyük bölümü iş hayatında daha geniş bir vizyona sahip olmak, çok uluslu şirketlerde ve ithalat-ihracat gibi dil bilgisi gerektiren alanlarda fırsatları yakalamak gibi amaçlara sahiptir. Bu nedenle İngilizce bilgisini iş hayatıyla birleştirmek çok büyük önem taşımaktadır. İş dünyası kendi içinde ayrı bir terminoloji ve dil kullanımına sahiptir. Her sektörün kendine özgü terimleri olmakla birlikte, ortak olarak iş dünyasında kullanılan bir sistem bulunmaktadır.

Dilko English hem genel amaçlı kurslarında İş İngilizcesine yer verdiği dersler hem de Pearson firması tarafından hazıranmış “Market Leader” gibi tamamen İş İngilizcesine odaklı yayınlar ve özel dersleri ile sizi kısa sürede İngilizce bilginizle fark yaratarak kariyerinizde yükselebileceğiniz şekilde hazırlar.

 


3. İyi Bir İngilizce Eğitimi Akademik Hayat İçin Destek Olmalıdır

İngilizce iş hayatının, sosyal hayatın merkezinde olduğu gibi bilim ve akademi dünyasının da bir numaralı iletişim aracıdır. Gerek sosyal bilimler, gerek fen bilimleri dallarında yayınlanan makaleler, araştırmalar İngilizce olarak sunulmakta ve akademik kariyer yapmak isteyen kişilerin rahat bir şekilde araştırma yapabileceği alanlarda İngilizce dil yeterliliği birinci gereksinim olmaktadır. İngilizce yeterliliği hem ülkemizde hem de dünya çapında yüksek lisans ve doktora yapmak için bir ön şart olmaya devam etmektedir. Akademisyenler için İngilizce ders anlatma yeterliliği barajı gibi şartlar da aranmaktadır. Araştırmalarını İngilizce yapabilen, yayınlarını rahatça İngilizce yazabilen akademisyenler akademi dünyasında hep birkaç adım önde olmaya devam etmektedir.

Dilko English genel amaçlı dil kurslarının yanı sıra akademik seviyelere ulaşmak isteyenler için YDS, YÖKDİL, TIPDİL, TOEFL, IELTS, PTE gibi akademik eğitimleri de öğrencilerine sunmakta ve en kısa sürede öğrencilerini arzu ettikleri seviyeye ulaştırmaktadır.

 

4. İyi Bir İngilizce Eğitimi Uzman Eğitmenler Tarafından Verilmelidir

Eğitimin en temel unsuru doğru öğretmen ve doğru yöntemdir. Gerçek bir eğitmenin doğru yöntem ile verdiği eğitim kalıcı öğrenme dediğimiz süreci yaratmakta ve böylece vakit ve emek kaybı olmadan istenen sonucun ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Öğretmenin sınıf içi iletişimi, branşına hakimiyeti, ders anlatım yöntemleri, ders dışında öğrenci iletişimi alınacak sonuca giden yolda büyük önem taşımaktadır.

Dilko English 45 yıllık tecrübesi ve büyük çoğunluğu kendi kurum kültüründe yetişen öğretmenleri ile İngilizce Öğretmenliği mesleğinde ülkede standartları belirleyen bir kurumdur. Öğrencileri ile iletişimleri en yüksek düzeyde olan Dilko English öğretmenleri her sınıftaki her öğrenciyi ayrı olarak takip eder ve onlara en doğru çözümleri sunar.

Bu yazımızda sizlerle İyi Bir İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalı sorusunu inceledik ve cevaplarımızı sunduk. Sizler de İngilizce eğitiminde standartları belirleyen Dilko English ile bu yolculuğa çıkmak ve hızlıca sonuç almak isterseniz eğitim danışmanlarımızın size ulaşması için buradan bilgi formunu doldurabilir ve İngilizce sorununu Dilko English ile çözmüş onbinlerce kişiden biri olabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir