fbpx
Öngösterim Görseli

İspanyolca Kursu

Dilko’da İspanyolca Eğitimi’nde 6 kurluk bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. A1 + A2 kurları yoğunlaştırılmış program olarak verilmekte, her program 120 ders saatinden oluşmaktadır. Eğitimler tercih edilen programın yoğunluğuna göre 13 – 15 hafta sürmektedir. Dilko’da öğretmen odaklı değil, öğrenci odaklı “İletişimsel Dil Öğretim Metodu” uygulanmaktadır. Dilko’da öğrencinin değişik telaffuzları tanımasını sağlamak amacıyla, İspanyolların yanı sıra, Arjantinli, Meksikalı gibi anadili
İspanyolca olan öğretmenler de çalışmaktadır. Verilen eğitimlerin amacı öğrencinin dört dil becerisini (dinleme, okuma, konuşma ve yazma) geliştirmektir.

İspanyolca Kur Sistemi

1. Nivel Elemental(A1+A2)

Kursiyer, bu düzeyde genel olarak İspanyolca ile tanışır ve temel bilgileri edinir. Düşünce, duygu ve ihtiyaçlarını basit bir şekilde ifade edebilir. Günlük hayata dair basit konuşmaları anlayabilir. Günlük hayata dair kısa metinleri okuyabilir ve yazabilir. Yön sorma ve tarif edebilme, tavsiye verebilme, bir gününü anlatabilme vb becerileri kazanır.

2. Nivel Medio (B1) 

Dilbilgisi ve pratik kullanım bilgileri bu düzeyde iyice gelişir. Bu düzeyde kursiyer, yaşadığı tecrübe ve olayları, hayalleri, umutları ve hedefleri anlatabilme; açıklama yapabilme becerileri kazanır. Okul, iş, boş zamanlar vb gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun başlıca önemli noktalarını anlayabilir. Reklam ve şarkıları anlayabilir,karmaşık olmayan makale ve yazıları okuyabilir.

3. Nivel Medio 2 (B2)

Bu düzeyde kursiyer genel konular üzerine detaylı bilgi verebilir, kendini sözlü ve yazılı olarak akıcı bir şekilde ifade etmeyi öğrenir. Diyalog, tartışma, belirli konularda yapılan konuşma ve konferansları takip edebilir. Gazete yazılarını anlayabilir. Makaleler yazabilir, konuşulanları yazıya dökebilir.

4. Nivel Avanzado (C1)

Bu düzey akıcı ve hatasız yabancı dil kullanımının esas itibarıyla kotarıldığı düzeydir. Kursiyer fikirlerini ifade edebilir, tartışmalarda etkin olarak rol alabilir. Önemli konulardaki konuşmaları, yazıları ve açıklayıcı yorumları rahatlıkla anlayabilir. Bir takım kalıp ve deyimleri sözlü ve yazılı olarak kullanabilir yazılı söylemleri sorunsuz gerçekleştirebilir.

5. Nivel Avanzado Superior (C2)

Bu düzeye ulaşan ya da öğrenimlerini, düzey belirleme sınavı sonuçlarına göre bu aşamadan başlatmak isteyen öğrenciler İspanyolca kazanımlarını daha yukarı çekerek, anadili İspanyolca olana yakın düzeyde dile hakimiyet seviyesine ulaşırlar. Yabancılarla akıcı ve sorunsuz bir şekilde konuşabilirler. Edebi eserleri zorluk çekmeksizin okuyabilirler.

Ölçme ve Değerlendirme

Dersler sırasında yapılan yazılı ve sözlü değerlendirmelerde amaç; öğrencinin gelişimini izlemek ve olası problemlere zamanında çözüm bulabilmektir. Öğrencinin devam-devamsızlık durumu her hafta kontrol edilir. Belirli periyodlarda öğretmenler ve eğitim danışmanları, tüm grupların durumunu değerlendirir. Her kur ortasında ve sonunda sınav yapılarak, her kursiyere “kursiyer durum raporu” sunulur.

İspanyolca kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; İstanbul’da Altunizade, Bakırköy, Kadıköy, Maltepe ve Mecidiyeköy şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

İspanyolca Seviye Tespit