fbpx
Öngösterim Görseli

Yoğun İngilizce Kursu Ne Demek?

Yoğun İngilizce Kursu Ne Demek?

İngilizce kursları çeşitli seviyelerde birçok farklı program seçeneği ile sunulmaktadır. Bazı kursiyer adayları daha geniş bir zaman içinde İngilizce kursu almayı tercih ederken, bazı adaylar ise daha kısa sürede yoğun bir eğitimi tercih etmektedirler.

Sınıf ortamında düzenlenen İngilizce kursları genel olarak dört ana kuşak tercihi ile sunulur:

-Hafta içi gündüz kuşağı
-Hafta içi akşam kuşağı
-Hafta sonu sabah kuşağı
-Hafta sonu öğlen kuşağı

Bu kuşaklar haftada en az 8 saatlik bir ders programına sahiptir. Yoğun İngilizce Kursu programlarında ise haftalık ders programı 16-20 saate kadar çıkabilir. Bu durumda 120 saatlik bir eğitim kuru haftada 8 saatlik bir ders programı ile 15 hafta / yaklaşık 4 ay sürerken, haftada 20 saat ders ile aynı program 6 haftada yani 1,5 ayda tamamlanabilir.

Yoğun kurs programları iş başvuruları, sertifika teslimleri, akademik yeterlilik gibi tarih kısıtı içinde İngilizcelerini geliştirmek isteyen kursiyer adayları için ideal bir çözüm sunar. Kurs programı daha yoğun ilerlediği için ödev ve tekrarların da kurstan maksimum verimi almak için aynı yoğunlukta olması beklenir.

Daha farklı program seçenekleri için kursiyer adayının programı ve seçimi ışığında standart kuşaklardan tamamen bağımsız bir özel ders takvimi de planlanabilir. Bu noktada önemli olan kursiyer adayının ihtiyacıdır.

 

46 yıldır dil öğretiminde öncü olan Dilko English kursiyer adaylarına hem sezon içerisinde hem de yaz döneminde Yoğun İngilizce Kursu programları sunmaktadır. Bunun yanında yıl boyunca farklı kuşaklarda kurs seçenekleri sürekli olarak hizmet vermektedir.

Kursiyerler kur bitimi sonrasında kuşak seçeneklerini güncelleyebilir, hatta programlarına göre eğitimlerine bir süre ara verebilirler. Önemli olan kursiyerlerin en verimli şekilde eğitim programlarına devam etmesidir.

Dilko English şubeleri tarafından sunulan kuşak ve program seçenekleri hakkında detaylı bilgi edinmek için buradan bilgi talep formunu doldurabilir ve eğitim danışmalarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir