fbpx
Öngösterim Görseli

SAT Kursu

SAT NEDİR?

SAT, Amerika’da lisans eğitimi görmek isteyen adaylara uygulanan, http://sat.collegeboard.com/home resmi sitesi üzerinden başvuru yapılabilen, Türkiye’deki üniversitelere giriş sınavları benzeri , öğrencinin okuduğunu anlama, hesaplama ve yazma becerilerini ölçen bir sınavdır. Senede 7 kere uygulanan bu sınavın 2 yıl boyunca geçerliliği bulunmaktadır.

Hem Amerika’daki hem yurt dışındaki öğrencilerin başvuru yapabileceği bu sınav, liseyi bitiren ve bir lisans bölümüne yerleşmek isteyen adaylar içindir.

SAT 1 ve SAT 2 olarak iki kademeden oluşan sınavda, SAT 1 Sayısal ve Sözel olmak üzere iki bölümden oluşur ve öğrencinin Matematik-Geometri (Mathematics), Eleştirel Okuma (Critical Reading) ve Kompozisyon (Writing) becerilerini ölçer.

Kompozisyon bölümü hariç, çoktan seçmeli olan SAT 1 kademesinde her testin puanı 200 – 800 arasında değişirken, toplam alınabilecek puan 600 – 2400 arasındadır.

SAT 2 ise, eğitim göreceğiniz özel bir konu üzerine olan bilginizi ölçen yine çoktan seçmeli bir sınavdır ve alabileceğiniz test puanı 200 – 800 arasında değişir. Test konuları Matematik, Biyoloji, Tarih vb. olmak üzere 20 farklı konu içermektedir.

DİLKO’DA SAT

İki kademe için de, öğrencimize özel hazırladığımız eğitim planımız ile Sözel bölüme yönelik eğitim vermekteyiz.

Örnek deneme sınavları ile sürekli olarak öğrencimizin gelişiminin takip edildiği bu süreçte, kendisinin açıkları tespit edilerek sınava en uygun şekilde hazırlanması sağlıyoruz.

Eğitimlerimiz alanında uzman Türk ve yabancı öğretmenlerimizle yapılmakta, eğitim planımız SAT için özel olarak çalışan eğitimcilerimiz tarafından çıkarılmaktadır.