fbpx
Öngösterim Görseli

GRE Kursu

GRE NEDİR?

GRE, ABD’deki ve yurt dışındaki İngilizce eğitim veren üniversitelerde yüksek lisans ve doktora gibi eğitimlere geçebilmek için istenen sınavdır.

GRE General testi, 160’dan fazla ülkede 1.000’den fazla merkezde yapılmaktadır. Dünyanın birçok bölgesinde, bilgisayar tabanlı uygulanan test yıl boyunca devamlı olarak uygulanır.

İki farklı formata sahip olan GRE sınavı, General (Genel) ve Subject (Belirli Bir Konu) şeklinde 2’ye ayrılır. Birçok bölümde geçerli olan General format çoğu zaman yeterli olacağı gibi bazı bölümler için o alana özgü Subject formatında yeterliliğin ölçülmesi de talep edilebilir ve bu durumda her iki formatta sınava girilir.

İşletme yüksek lisansı, MBA veya doktora yapmak isteyen, dünyanın her yerinde mezun ve işletme okulu adayları GRE General testine girerler.

Başvuran adaylar farklı eğitsel ve kültürel çevrelerden olabiliyorken, GRE General testi, okullara adayların niteliklerini karşılaştırmak için ortak bir ölçü sağlar.

GRE General testi GMAT ile çok benzerlik göstermektedir ve içeriği üç bölümden oluşur:

Verbal Reasoning (Sözlü Akıl Yürütme) – Yazılı materyali analiz etme ve değerlendirme, elde edilen bilgileri sentezleme, cümle öğeleri arasındaki ilişkileri analiz etme ve kelime ve kavramlar arasındaki ilişkileri tanımlama becerinizi ölçer.

Quantitative Reasoning (Sayısal Akıl Yürütme) – aritmetik, cebir, geometri ve veri analizinin temel kavramlarını kullanarak problem çözme yeteneğini ölçer.

Analytical Writing (Analitik Düşünme) – Eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerini, özellikle de karmaşık fikirleri açık ve etkili bir şekilde ifade etme ve destekleme becerinizi ölçer.

DİLKO’DA GRE

GRE sınavı, yapısı itibariyle dili yüksek derecede kullanma kabiliyetine ihtiyaç duyan bir sınavdır. Alanınızda ve dil becerilerinizde ne kadar yüksek olursanız bu sınavda kendinizi ifade etme ve soruları anlama şansınız o kadar yüksek olacaktır ve bu sebeple de ciddi bir çalışma gerektirir.

DİLKO English olarak, konu üzerinde uzman eğitimcilerle devam ettirdiğimiz derslerimizde adayların seviyeleri ölçüldükten sonra kişiye özel bir çalışma planı çıkarılır.

Tam donanımlı bir çalışma süreci sağlayan profesyonel eğitim kadromuzla sizler için sürekli kaynak üretmekte ve paylaşımlarda bulunmaktayız.

Yeterli kaynaklarla, öğrenciye doğru yönlendirmelerde bulunup, sınav pratikleri yapıp, seçilen alanda yoğunlaşarak eğitimimizi pekiştiririz. Burada öğrencilerimizin de düzenli ve disiplinli çalışması çok önemlidir.