fbpx
Öngösterim Görseli

TOEIC Nedir?

ETS kurumu tarafından uygulanan TOEIC, yurt dışındaki firmaların işe alımlarında dil seviyesinin tespiti için talep edilir. Dünyanın birçok ülkesinde saygın firmalarca bir referans olarak kabul edilen sınava her sene ortalama 5 milyon kişi girer.

Yoğunluklu olarak iş hayatında kullanılacak yeterlilikte İngilizce bilgisine sahip olunduğunun belgelenmesi için girilen sınavda yazışma ve iletişim becerileri de ölçülür.

30 yılı aşkın bir süredir TOEIC testi, işyerinde kullanılan İngilizce dil becerilerini değerlendirmede bir standart oluşturmuştur. Bugün TOEIC test puanları, 150 ülkede yaklaşık 14.000 şirket, devlet kurumları ve İngilizce Dil Öğrenme programları tarafından kullanılmaktadır ve 2013 yılında yedi milyondan fazla TOEIC testi uygulanmıştır.

DİLKO’DA TOEIC

DİLKO English olarak eğitim süresince, sınav odaklı hazırlanmış eğitim planımız ile öğrencimiz uzman eğitmenlerimizden ders görür, öğrencimizin gelişim seviyesi takip edilerek açıkları kapatılır.

Sınavda karşısına çıkacak soru tiplerinin ve iş hayatında ihtiyaç duyacağı standartların taban alındığı disiplinli bir çalışma temposuna alınan öğrencilerimizin, verimli bir eğitim süreci geçirmesi için, öğretmenlerimiz ve eğitim ofisimiz tarafından paylaşılan kaynaklara yoğunlaşması son derece önemlidir.

Bu eğitimde öğrenilecek her şeyin ileride iş hayatında gerek terfi, gerek dil tazminatı gerekse prestij olarak geri döneceğinin unutulmaması gerektiği için, TOEIC hazırlığı yalnızca sınav odaklı değil, iş yaşamınızda etkili olarak kullanabileceğiniz bir kazanımınız olacaktır.