fbpx
Öngösterim Görseli

Genel İngilizce Kursu Eğitimi İçeriği Nedir?

Genel İngilizce kursu kursiyerlerimizin İngilizce beceri seviyelerine göre ayrılmış olup, her kur sınıf eğitimleri, aktivite programları ve online çalışmalarla pekiştirilerek 176/208 saatte tamamlanır. Sınıf ortamında Pearson Yayınlarının “Speak Out” kitaplarıyla verilen İngilizce eğitim programımız, Pearson Yayınlarının kursiyerlerimize sunduğu online sistem üzerinden sınıf öğretmenlerinin de yönlendirmesi ve takibiyle desteklenmektedir. Bunun yanı sıra haftalık aktivite programlarımız kursiyerlerin sınıf ortamında gördüğü dersleri tekrarlamasına, eksiklerin giderilmesine ve İngilizce konuşma pratiği yapmalarına olanak sağlar.

SPEAKOUT

Dilko English’in tüm şubelerinde ders kitabı olarak İngiltere merkezli en prestijli yayın firmalarından biri olan Pearson Yayınları tarafından hazırlanan Speak Out” kitapları okutulmaktadır. Dilko English’in bu kitaba geçiş hikayesi 2012 senesine dayanır. Daha önceleri dil bilgisi bölümlerine daha fazla önem veren “Headway”, “Face to Face” kitapları ile eğitim verilirken, tüm şubelerin İngilizce Bölüm Başkanları bir araya gelip aylar süren araştırma ve çalışmalar sonucunda iletişim becerilerini ve konuşmayı en öne çıkararak eğitim yöntemimizi güçlendirecek şekilde Speak Out” kitabında karar kıldılar. 2012 yılından bu yana, her sene kendini yenileyen Pearson Yayınları ile sınıf eğitimlerimiz devam etmektedir.

ingilizce kursu

Online Destekli Eğitim

Pearson Yayınları, basılı materyallerin dışında online eğitim destek paketleri ile de kursiyerlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Günümüzde artık birçok eğitimi internet ortamında da verilebilmektedir. Dilko’da İngilizce eğitimi hem yüz yüze hem de online eğitimin bir arada olduğu ‘’Blended Learning’’ (karma öğrenme) sistemine dayanır. Kursiyerler sınıf ortamında aldıkları bilgiyi evlerinde pekiştirirler. Bu da bilgiyi uzun süreli hafızalarında tutmalarını sağlar. Tekrar etmeyen kursiyer öğrendiklerini de unutur, sınıfının gerisinde kalır. Bu nedenle, Pearson Online Destek paketi eğitim sistemimiz için çok önemlidir. Kursiyerin sisteme girip girmediği, verilen ödevlerin yapılıp yapılmadığı, sistemde ne kadar süre aktif kaldığı sınıf öğretmenleri tarafından takip edilir.

“Dilko Teach+” teknolojinin bizlere sunduğu imkanlar ile hayatımızı kolaylaştıran, yer ve zamanın bir önemi olmadan dilediğiniz anda giriş yapıp İngilizce çalışabileceğiniz bir online çalışma platformudur.

Bu sistemleri eğitim yöntemimize entegre etmek için birkaç basit adımı izlemek gerekir. Sınıf içi dersinizden sonra kurs dışında ek çalışmalar yapmak istediğinizde sizlere eğitim başlarken verilen kullanıcı adı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptığınız portalda derste gördüğünüz konuların tekrarına dayalı çok çeşitli alıştırmalar bulunur. İlgili konuların alıştırmalarını çözer; dilbilgisi, dinleme çalışmaları ve kelime tekrarları yapma fırsatı bulursunuz. Yeni bir konuya başlamadan önce geride hiçbir eksik nokta bırakmamış olursunuz. Siz bunları yaparken sınıf öğretmenleriniz de sizlerin bu platformda neleri çalıştığınızı hangi noktalarda gelişmeye ihtiyacınız olduğunu ve çeşitli eksiklerinizi tespit eder ve bu çerçevede aktivitelere katılımınız ve boş vakitlerinizde bu konularla ilgili çalışmalar yapmanızı isteyebilme fırsatı bulurlar. Böylece eğitiminiz boyunca konuları pekiştirecek ve altyapınızı sağlamlaştırmış olursunuz.

Bunun dışında Dilko Teach+ ile internetin olduğu her yerde sisteme girip BBC tarafından hazırlanmış videoları seyredebilecek  ve yüzlerce e-kitaba erişebileceksiniz. Bu noktada öğrencilere büyük iş düşmektedir. zira ancak yeterli düzeyde pratik yapılırsa o dil gerçek anlamda öğrenilir. Dilko English şubeleri bünyesinde çalışan uzman eğitmenler sizi bu süreçte daima destekleyecektir.


Destek Etütleri

Yukarıda anlattığımız online sisteminin haricinde her öğrencimiz sınıfın danışman öğretmeniyle birebir destek etütlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Destek etüdü, anlamakta güçlük çektiğiniz bir konuda danışman öğretmeninizle haftanın her günü birebir yine bir sınıf ortamında çalışabileceğiniz bir eğitim desteğimizdir. Danışman öğretmeniniz sadece anlamakta güçlük çektiğiniz konuda değil ayrıca İngilizceyi daha etkin öğrenmek ve kullanmak adına neler yapabileceğinize dair sizlere yardımcı olmaya her an hazırdır.

DİLKO Ve PEARSON Onaylı İngilizce Kursu Sertifikası

Öğrencilerimizin kurum içi İngilizce gelişimlerini takip ettiğimiz sistemimiz sayesinde, seviye sonunda alacağınız sertifikalar artık PEARSON tarafından gönderilecek olup, DİLKO ve PEARSON güvencesini taşıyacaktır.

Sertifikayı elde etmek için atılması gereken adımların başında eğitim sürecinizi sınıfa düzenli katılarak takip etmek ve MyEnglishLab ile size ödev verilen çalışmaları zamanında tamamlamak olacaktır. Seviye sonunda size verilecek sertifika için değerlendirme kriterleri şu şekildedir:

MyEnglishLab sistemindeki alıştırmalardan elde edeceğiniz puan

SpeakOut MID-TERM ( Ara Sınav) sınavından alacağınız puan

SpeakOut FINAL (Son Sınav) sınavından alacağınız puan

Sınıf için İngilizce performans değerlendirmeniz adına öğretmeninizin kullanacağı kanaat notu sonunda toplamda 65 puan ve üstü almanız gerekmektedir.

Bu süreç sonrasında istenilen başarıyı yakalayan öğrencilerimiz DİLKO&PEARSON SERTİFİKASI almaya hak kazanacaklardır.

Genel İngilizce Kurs Seviyeleri Nelerdir?

ELEMENTARY KURSU (A1-A2) – Toplam: 176 / 208 Saat

Yüz yüze Eğitim: 96 /112 ders.

Online Eğitim: 48 ders.

Aktiviteler: 48 ders.

Clubs: Grammar – Vocabulary

PRE-INTERMEDIATE  İngilizce Kursu (A2-B1) – Toplam: 176 / 208 Saat

Yüz yüze Eğitim: 96 /112 ders.

Online Eğitim: 48 ders.

Aktiviteler: 48 ders.

Clubs: Grammar – Vocabulary – Speaking

INTERMEDIATE  İngilizce KURSU (B1-B2) – Toplam: 176 / 208 Saat

Yüz yüze Eğitim: 96 /112 ders.

Online Eğitim: 48 ders.

Aktiviteler: 48 ders.

Clubs: Grammar – Vocabulary – Speaking

UPPER-INTERMEDIATE İngilizce KURSU (B2-C1) – Toplam: 176 / 208 Saat

Yüz yüze Eğitim: 96 /112 ders.

Online Eğitim: 48 ders.

Aktiviteler: 48 ders.

Clubs: Readers – Speaking

ADVANCED İngilizce KURSU (C1-C2) – Toplam: 176 / 208 Saat

Yüz yüze Eğitim: 96 /112 ders.

Online Eğitim: 48 ders.

Aktiviteler: 48 ders.

Clubs: Readers – Speaking

Yararlanabileceğiniz Kuşaklarımız

Hafta içi Sabah P.tesi-Salı-Çarş-Perş / 16 saat / 7 hafta
Hafta içi Akşam P.tesi-Salı-Çarş-Perş / 8 saat / 14 hafta
Hafta sonu Sabah Cumartesi-Pazar / 8 saat / 14 hafta
Hafta sonu Öğlen Cumartesi-Pazar / 8 saat / 14 hafta

Aktivite Günleri

Hafta içi Sabah P.tesi-Salı-Çarş-Perş / 4 saat / 7 hafta
Hafta içi Akşam P.tesi-Salı-Çarş-Perş / 4 saat / 14 hafta
Hafta sonu Sabah Cumartesi-Pazar / 4 saat / 14 hafta
Hafta sonu Öğlen Cumartesi-Pazar / 4 saat / 14 hafta

İngilizce kursu ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; İstanbul’da Altunizade, Bakırköy, Kadıköy, Maltepe ve Mecidiyeköy şubelerimizden ulaşabilirsiniz.