fbpx
Öngösterim Görseli

İngilizce Kursu – Intermediate

İngilizce öğrenmenin en önemli ve artık en keyifli düzeyi olan Intermediate düzey eğitimi sürecinde önceki iki düzeyde edindiğimiz gramer ve sözcük (kelime) altyapısını, tam anlamıyla pratiğe dökme şansını bulabileceğiz.

Gramer (dilbilgisi) öğretiminin de belli bir hızda devam etmesi ile beraber öğrencilerimiz özellikle yabancı öğretmenleri ve usta öğreticileri anlama ve onlarla konuşarak kendini ifade etme fırsatını bulacaktır. Kuracağınız diyaloglar çok daha çeşitli konular üzerinden ve çok daha uzun soluklu olacak, yazacağınız metinler ise daha ileri ve karmaşık gramer yapıları ile kurulan, sözcük (kelime) yönünden daha zenginleşmiş cümlelerden oluşacaktır.

Öyle ki; ilk iki düzeyde sıkça kullanmak durumunda olduğunuz 200-600 civarındaki sözcük sayımız bu program aşamasında 1000-1500’lere çıkacaktır. Bu sözcük sayısı, günlük diyaloglar ötesinde, sosyal, bilimsel ve akademik konulara da girerek cümle kurma ve yazma becerilerinizin aktif hale geçmesini sağlamak için yeterli olabilecektir.

Kısacası DİLKO’da INTERMEDIATE LEVEL sonunda; “Ben İngilizce anlıyorum, konuşuyorum ve yazabiliyorum” diyebileceğiz.