fbpx
Öngösterim Görseli

İngilizce Konuşma Dersleri

İngilizce öğrenmenin ve öğrendiklerimizi pekiştirmenin en ideal yolu, onu aktif olarak kullanmaktır. Derslerimizde üzerinde özellikle durduğumuz ve hemen herkeste görülen konuşma çekingenliği problemi, maalesef İngilizceyi ne kadar bildiğimiz ya da ne kadar kullanabildiğimiz sorularının havada kalmasına sebep olmakta. Oysa gramerdeki gelişimini paralel olarak konuşma becerisi ile pekiştirmeyen öğrencinin bilgilerinin kalıcı ve gelişime açık olmasını beklemek pek de doğru değildir.

Çevremizde bu fırsat bulunmadığından sürekli pratik yapma şansı bulamadığımız ve yoğun çaba sarf ederek öğrenmiş olmamıza rağmen gittikçe köreldiğini gördüğümüz İngilizceyi zamanla unutmak son derece moral bozucu olabiliyor. Dili unutmamanın ve geliştirmenin tek yolunun onu kullanmak olduğu herkesçe bilinir. Bunun yanında diğer problem ise dinleme, okuma ve yazma konusunda son derece becerikli iken, yolda karşılaştığımız bir yabancı karşısında sesimizin bir anda çıkmaz olduğu gerçeği. İngilizce filmleri altyazısız izleyebilirken, adres tarif edecek güveni bulamamak çoğumuzun problemidir. Bunun sebebi ise İngilizce bilmeyişimiz değil, İngilizceyi sesli olarak kullanma fırsatımız olmayışıdır. “Anlıyorum ama konuşamıyorum” pek de yabancısı olmadığımız bir klişedir örneğin.

Bu sebeplerle DİLKO English olarak, İngilizceyi gerçekten “konuşmak” isteyenlere yönelik speaking programı açtık. Telaffuz, sesli ifade yeteneği ve bunları yaparken üzerimize çöken çekingenliğin atılması için açtığımız Speaking dersleri tamamen yabancı öğretmenler ile sürdürülür. Böylece hem uluslararası aksan farklılıklarına aşina olunması sağlanıyor, hem de yabancılar karşısında İngilizce konuşma tecrübesi ediniliyor.

Bu süreçte bilgileriniz tazelendiği ve unutmanın önüne geçildiği gibi, öğrenilen klasik gramer içindeki İngilizce bilgisinin dışına çıkılarak gündelik ya da profesyonel yaşamda karşılaşılabilen deyimler ve kalıplar öğrenilmiş olmaktadır. Speaking derslerimiz size yabancı dil olarak İngilizce becerinizi tetikleme, dinamik tutma, bilgilerinizi tazeleme ve gelişime açık olma fırsatı sunarken, deneyim katarak özgüven sağlar.

İngilizce bilgininizi pekiştirebilmek ve paylaşımlarımızdan faydalanabilmek için Facebook ve Twitter hesaplarımızı takip etmenizi tavsiye ederiz.

Speaking kursu ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; İstanbul’da Altunizade, Bakırköy, Kadıköy, Maltepe ve Mecidiyeköy şubelerimizden ulaşabilirsiniz.