fbpx
Öngösterim Görseli

GMAT Kursu

GMAT NEDİR?

GMAT ülkemizde ve yurt dışındaki birçok üniversitede işletme ve yönetim bilimleri dallarında yüksek lisans ve doktora eğitimi görmek isteyenlere yönelik bir sınavdır.

Sınav, dünyanın önde gelen üniversitelerinde işletme ve yönetim programları için gerekli becerileri test etmek amacına göre tasarlanmıştır.

Bu sınav,  işletme ve yönetim alanlarındaki başarı için hayati önem taşıyan veri yeterliliğini, mantıksal akıl yürütme becerileri ile birlikte analitik yazı yazma ve problem çözme yeteneklerini ölçmektedir.

Bilgisayar ortamında yapılan GMAT sınavındaki her bir soru, bir önceki soruya bireyin verdiği cevabın doğru olduğu varsayımı ile daha zorlaştırılarak ilerler. Böylelikle de bireyin sınavdan aldığı toplam skor o bireyin Kompozisyon (Analytical Writing), Sayısal (Quantitative), Sözel (Verbal) ve Akıl Yürütme (Integrated Reasoning) becerilerini tam anlamıyla ortaya çıkarır.

DİLKO’DA GMAT

GMAT programına katılacak adaylar  için DİLKO English olarak alanında uzman profesyonel eğitmenlerimizle adaylarımızın altyapı eksiklikleri belirlenerek, kişilere özel bir çalışma planı hazırlıyoruz.

Sınav formatına uygun olarak hazırlanan eğitim, GMAT deneme sınavları, GMAT soruları ile performans yükseltmeye yönelik çalışmalarla desteliyoruz.

Bu süreçte adaylarımızın alışılmışın dışında bir mantığa sahip bu sınava, eğitmenlerimiz ve eğitim ofisimiz tarafından paylaşılan kaynakları takip etmeleri ve başarı için yeterli puanları alabilmeleri adına son derece önemlidir.