fbpx
Öngösterim Görseli

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

ingiltere vizesi

Birleşik Krallık Vizesi,  sadece İngiltere’ye girişlerde değil İngiltere dışında İskoçya , Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerine de girerken gerekli bir vizedir.

Vize başvurusu esnasında yapmanız gereken, evraklarınızın tam ve doğru bilgiler içerdiğinden emin olmanızdır.  Bankada bulunacak iyi miktar paranız ve daha önceden almış olduğunuz varsa İngiltere vizesi ya da Amerika, SHENGEN  vizeleri size İngiltere Vizesi alırken avantaj sağlayacaktır.

İngiltere Vizesi Almak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Şimdi sırasıyla yapmanız gerekenleri sizlere sıralamak isteriz.

  1. Eğer daha önce hiç İngiltere vizesi almadıysanız https://uk.tlscontact.com/tr/splash.php adresinden başvurunuzu yapacağınız şehri seçerek, kayıt gerçekleştirmeniz gerekecek ve daha sonrasında kayıt formunda doldurmuş olduğunuz mail adresinize gelen maili onaylıyorsunuz.  Artık online başvuru yapmanız için karşınıza çıkacak detaylı başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler vererek doldurabilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken başvuru formunu İngilizce olarak doldurmanızdır.
  2. Doldurmuş olduğunuz vize başvuru formundaki maddelerin size ait dokümanlarla desteklenmesi gerekecektir. Örneğin, vize başvuru formunda İngiltere’ye seyahat edeceğiniz havayolunun uçak rezervasyonu ve kalacağınız yerin adres bilgisi, varsa, otel rezervasyonunuzun bilgilerini girdikten sonra uçuş rezervasyonunuz ve kalacağınız otel ya da ev adres bilgisi çıktılarını almanız gerekir. Bir başka örnek vermek gerekirse, yine online başvuruda, sizin üzerinize olan ev, arsa araba gibi mülklerin tapuları ve ruhsat fotokopiniz de vermiş olduğunuz bilgileri destekleyecektir. Formda sırasıyla Pasaport ve Seyahat Bilgileriniz, kişisel detaylar ( ikamet bilgisi) , seyahat geçmişiniz, ailenizle ilgili bilgiler, çalışma ve gelir durumunuz, varsa, Birleşik Krallıkta yaşayan aile üyeleriniz ve arkadaşlarınızın bilgileri, tıbbı tedavi ve ek bilgiler bölümlerini dolduruyorsunuz.
  3. Eğer başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduğunuza emin iseniz, sıra başvurunuzu onaylamaya gelecektir.
  4. Confirm application butonuna tıkladığınızda artık sistemde bilgileriniz kayıt altına alınmıştır.  Artık bu formunuzun çıktısını alabilirsiniz.
  5. Bu aşamadan sonra yine sistem üzerinde randevu almanız gerekecek. Randevu gün ve saati kendi uygunluğunuza göre belirleyebilirsiniz.
  6. Sıra geldi ödenecek vize ücretlerine. Ödemeler yine online sistem üzerinden almak istediğiniz süreye göre belirlenmiş ücretlere göre yapılıyor.

6 aydan 10 yıla kadar başvuru yapabiliyorsunuz. Ödemenizi yapınca, karşınıza dekontunuz çıkacak ve bu dekontun ve de randevu referans numaranızın çıktısını alıp başvuru dosyanıza ekleyin.

Artık hazırsınız!  Eğer tüm belgelerinizi toplamış ve başvuru formunuzu doğru şekilde doldurup ödemenizi de yaptıysanız vizenizi yüksek ihtimalle alacaksınız demektir.

Bol Şans!