fbpx
Öngösterim Görseli

İngilizce Öğrenirken Fayda Sağlayacak Öneriler

*  Birçok kişinin yaptığı hata olan konuşurken hata yapmaktan korkmayın,  kendinize her zaman güven duyun. Ancak hata yaparsanız yaptığınız hataların düzeltilmesine fırsat verin.

*  İngilizce konuşabileceğiniz ortamlar yaratın. Misal, İngilizce konuşmaya meraklı arkadaş ortamları yaratın. Yani, sizin gibi İngilizce öğrenmeye başlamış arkadaşlarınızla Türkçe yerine İngilizce konuşun. Ülkenizde yaşayan yabancıların ortamlarına katılmayı deneyin. Yabancılar bundan memnuniyet duyacaktır, çekinmeyin. Unutmayın ki, onlar da turist oldukları ülkenin vatandaşlarıyla tanışmak, hayat tarzlarını öğrenmek isteyeceklerdir. Bu durumu avantaja çevirin. Unutmayın konuşmak en iyi öğrenme yöntemidir.

* Her gün pratik yapın. Kendinize çalışma planı hazırlayabilirsiniz. Haftalık ve aylık hedefler belirleyip bu hedeflere ulaştığınızda kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

* Kelime çalışma defteriniz olsun. Bu defter cebinize sığacak büyüklükte olursa her yeni öğrendiğiniz kelimeyi anında defterinize ekleyebilirsiniz. Gün içerisinde yazdığınız bu kelimeleri yatmadan önce tekrarlamanız unutmamanızı sağlayacaktır.

*  Kendinize uzun vadede bir hedef belirleyin, bu hedefiniz İngilizce seviyenizi ileri düzeye çıkartmak ya da akademik sınavlardan birine hazırlanmak olabilir.  Koymuş olduğunuz bu hedefe ulaşmak için çalışın.

*  Kendi başınıza ilerleyemediğinizi düşündüğünüzde, bir dil kursuna yazılabilirsiniz. Dilko English Seviye tespit sınav sonucunuza göre size en yakın şubelerimizden birinde eğitimlere başlayabilir ve seviyenizi ilerletip yabancı eğitmenlerle daha çok pratik yapma şansı da bulabilirsiniz.