fbpx
Öngösterim Görseli

Ünlü Markaların Efsaneleşen İngilizce Sloganları

Nike – “Just Do it

Bu sloganı bilmeyen yoktur herhalde! Onlarca çantanın, tişörtün üzerinde yer alan bu slogan markanın ismi kadar meşhur oldu. 1988 yılında geliştirilen bu sloganı 7 den 77 ye herkes benimsedi ve üzerinde taşıdı. Marka olmasa da sadece sloganı görüp markayı tanıyabiliriz değil mi?

 

Apple – “Think Different

 

Bilişim alanının devrim yaratan öncü firması Apple’ın ‘’Farklı Düşün’’ sloganı 1997 yılında üretilmiş.

https://youtu.be/cFEarBzelBs reklam filmi ise unutulmazlar arasında…

 

McDonald’s – “I’m lovin’ it

Senelerden beri kullanılan bu slogana alternatif bir slogan daha eklendi: “Lovin’ Beats Hatin’’
Sevgi Nefreti Yendi’ anlamına gelen bu slogan internette sıkça karşılaşılan nefret söyleminin karşısında sevgi söylemiyle durmak için bulundu.

 

Coca-Cola – “Open Happiness

Coca-Cola kapağını aç ve böylece mutluluğa kapak aç  Bu slogan markayla bir bütün haline gelmiştir.  Elbette hepimiz mutluluğa açılan kapıları tercih ederiz.

Evet son olarak Coca-Cola da sloganına yenilik getirmeye karar vermiş ve ‘’Taste The Feeling’’ , ’Duyguların Tadına Bak’ sloganıyla yeni reklam kampanyalarına başlamıştır.

 

Nokia “Connecting People’’

Akıllı telefonlar öncesi dönemde cep telefonu denince Nokia markası akla gelirdi ve markanın sloganı da akıllara kazınmıştı. Şimdilerde şirket popülaritesini kaybetse de slogan hala akıllarda!

 

Burger King “Have It Your Way”

Ünlü fast-food zinciri Burger King de “Tam İstediğin Gibi” şeklinde dilimize çevrilebilecek “Have It Your Way” sloganı ile bilinir.

 

Loreal “Because You’re Worth It”

Loreal, çünkü siz buna değersiniz! Reklam izlemeyi sevenlerdenseniz sloganı kulağınızda duydunuz bile! Fransız kozmetik devi Loreal de efsaneleşen sloganlarıyla bilinen firmalardan.

 

Adidas “Impossible Is Nothing”

Dünyanın dev spor markalarından Adidas’ın efsane sloganı ise tam bir klasik. “İmkansız Diye Bir Şey Yoktur” şeklinde çevirebileceğimiz bu sloganı da Adidas Muhammed Ali başta olmak üzere bir çok sporcunun fotoğrafı ile birleştirerek kullanmıştı.