fbpx
Öngösterim Görseli

İngilizce Konuşma Kulübü Nedir?

ingilizce konuşma klübü

Neden İngilizce Konuşma Kulüplerine Katılmalısınız?

 İngilizce Konuşma Kulübü (English Conversation Clubs) İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenen herkesin katılabileceği İngilizce pratik yapmak, İngilizcesini akıcı olarak kullanmak ya da öğrenmiş olduğu İngilizce bilgisini unutmamak isteyen herkesin katılabileceği, Genel İngilizce eğitimlerine ek olarak kurum tarafından sağlanan, ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından hazırlanan programlardır.

İngilizce eğitimi almaya başladığınız an itibariyle katılabileceğiniz bu kulüplerin en büyük faydası öğrenmiş olduğunuz bilgiyi kullanmanıza vesile olmasıdır. Konuşma Kulüpleri tam da bu noktada genellikle herkesin başına gelen yanlış yapmaktan çekinip hiç konuşmamayı tercih etmesinin önüne geçer. Burada bizim İngilizce Kursu olarak misyonumuz öğrencinin kendine güvenini artırarak konuşmadan çekinmemesini, doğru yanlış düşünmeden konuşmasını sağlamaktır. İngilizceyi akıcı olarak konuşmak isteyen birçok kişinin sorunu kafasında kurmak istediği cümleleri oluşturmaya çalışırken, bir türlü sözlü ifadede istediği noktaya gelememektir. İngilizce öğrenenlerin meşhur “Anlıyorum ama konuşamıyorum” tespiti de tam olarak bu noktadan ortaya çıkmıştır. Karşıda konuşan kişinin kurduğu cümleleri tonlama ve beden dilinin de yardımıyla yorumlayarak, duyduğumuz ve anladığımız kelimeler üzerinden çözebilirken, o cümlelere cevap vermek için oluşturmamız gereken sözleri kurmakta zorlanırız. Konuşma Kulüpleri işte tam bu noktada size yardımcı olur ve İngilizce cümleleri hızlıca oluşturup sözlü ifade etmenizi hızlandırmayı amaçlar.

 

İngilizce Konuşma Kulüplerine Katılmak Zorunda Mıyız?

Bu Kulüplere Ne Sıklıkla Katılmalıyız?

1977 yılında İstanbul’da yaşayan her bir kişiye İngilizce öğretmek misyonuyla çıktığımız bu yolda birçok farklı eğitim modellerini deneyerek en iyi İngilizce eğitimi modeline karar verdiğimizi öğrenci performans değerlendirmeleri ve geri dönüşleri ile tespit ettik . Aslında eski klasik yöntemlerde kişinin çok iyi İngilizce bilgisine sahip olduğunu fakat bunu kullanamadığını ve böylece aldığı bilginin gerilediğine şahit olduk. Konuşma Kulüpleri tam da bu noktada doğdu ve klasik eğitimlerin yanında öğrenciyi konuşmaya teşvik etmek, çekingenliğin önüne geçmek için ek bir eğitim modeli olarak şekillendi. Öğrenci sıcağı sıcağına aldığı bilgiyi kullanacak bir ortam bulduğu için memnun kalırken, bizler de eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerin başarı oranının yükselişine grafiklerde şahit olduğumuz için memnunduk. Bu eğitim modelinde, katılım zorunluluğu koymak yerine öğrencilerin vakit buldukça katılmalarını teşvik etmek istedik. Bu kulüpleri haftalık programlarda, genellikle öğrenci ders programlarına yakın saatlere (ders öncesi veya hemen derslerinden sonra) ekledik, bu da öğrencilerin kulüplere katılım oranlarının artmasını sağladı.

Evet, kulüpler zorunlu değil ama eğitim programınızdan maksimum verimi almak istiyorsanız haftada minimum bir kez bu programlara katılmanızı öneririz.

 

 

Dilko English’te Eğitimimi tamamladıktan Sonra ;

Konuşma Kulüplerine Katılmaya Devam Edebilir Miyim?

Evet devam edebilirsiniz! Sadece İngilizce Konuşma Paketlerine kaydınızı yaptırabilir ve kursunuza devam edebilirsiniz. Bu da sizin İngilizceden uzaklaşmamanızı sağlayacaktır. İngilizce konuşabileceğiniz ortamlar olmayabilir, endişelenmeyin! İşte bu kulüpler tam da bu yüzden sizler için hazırlanmıştır!

İhtiyacınız olan dil bilgisi eğitimi, kur eğitimi tamamlanmış olsa da, bilgilerinizi günlük hayatta ve iş hayatında işinize yarayacak diyaloglara dönüştürmek sonu olmayan bir süreçtir. Konuşma kulüpleri size İngilizce bilginizi gerçek hayatınızda kullanabileceğiniz bir simülasyon modeli sunar.

Bütün kursiyerlerimizde konuşma kulüplerinde buluşmak üzere!!