fbpx
Öngösterim Görseli

İngilizce Dışında Öğrenebilecek Diğer Diller

İngilizce Dışında Öğrenebilecek Diğer Diller

Hangi Yabancı Dilleri Öğrenmeliyim?

İngilizce seviyenizi yeterli buluyor fakat hem kariyerinizde yeni fırsatlar açmak hem de yepyeni bir kültür dünyasını keşfetmek için yeni bir dil öğrenmeye mi başlamak istiyorsunuz? Bu blog yazımız tam size göre! Gelin birlikte İngilizce dışında öğrenimi en popüler yabancı dilleri ve bunların özelliklerini konuşalım!

İSPANYOLCA 

İkinci yabancı dil olarak en çok tercih edilen dillerin başında İspanyolca gelir. Ülkemizde de giderek aranan bir dil olan İspanyolca’nın popüler olmasının birçok sebebi vardır.
Avrupa Birliği’nin en büyük ikinci ülkesi olan İspanya’nın ana dili olmasının yanı sıra, Güney Amerika kıtasının neredeyse tamamının hakimi olan İspanyolca, dünyada yaklaşık 500 milyon kişinin ana dilidir. Ana dil olarak yaygınlık sıralamasında Çince birinci, İspanyolca ikinci, İngilizce üçüncü sırada gelmektedir. Brezilya ve Portekiz’in ana dili olan Portekizce dili de İspanyolca ile büyük oranda benzerlik göstermektedir.
İspanyolca aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci resmi dilidir. ABD nüfusunun yaklaşık %20’sinin ana dili İspanyolcadır.
Barcelona, Madrid gibi büyükşehirleri, Mallorca, Kanarya Adaları, Tenerife gibi eşsiz tatil bölgeleri ile İspanya Avrupa’nın turizm merkezidir. Kendine özel lezzetleri, festivalleri, dans ve müzikleri, Real Madrid, Barcelona gibi dev kulüplerin maçları sayesinde dünyanın dört bir yanından turist akınına uğramaktadır. Bu nedenle İspanyolca turizm, havacılık, organizasyon sektörlerinde oldukça geçerli bir dildir.
İspanya aynı zamanda Zara, Mango, Stradivarius, Oysho, Bershka, Massimo Dutti dünya çapında birçok ünlü zincir tekstil markasının da ana vatanıdır. Bu nedenle bu firmaların çeşitli ülkeler içindeki operasyon merkezlerinde İspanyolca bilen kişilere sürekli ihtiyaç olmaktadır.
Evinizin konforunda Dilko güvencesiyle online İspanyolca eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın!

ÇİNCE

1.3 milyarlık nüfusu ile Çince dünyanın ana dil olarak en çok konuşulan dilidir. Kendi içinde Mandarin, Cantonese gibi alt dillere bölünen Çince, ülkenin dünyanın ABD ile birlikte iki süper gücü olmasıyla birlikte ikinci yabancı dil olarak daha fazla tercih edilmeye başlamıştır.

Sistematik bir alfabeye sahip olmayan, piktografik yani sembollerden oluşan bir dil olan Çince’yi özellikle yazılı olarak öğrenmesi diğer dillere oranla biraz daha zordur. Fakat dili oluşturan sembollere hakim olunduğunda ve konuşma pratiği geliştirildiğinde çok değerli bir dili biliyor olursunuz. Öğrenmenin zor olması Çince bilen kişi sayısının hızla artmasına engel olmakta ve bilenleri çok avantajlı bir konuma getirmektedir.

Ekonominin dünyadaki ana merkezlerinden biri olan Hong Kong bölgesi, Xiaomi, Huawei gibi teknoloji devlerinin ana vatanı olan Çin, dünyadaki seri üretimlerin büyük çoğunluğunun da gerçekleştiği ülkedir. Çin ekonomisi dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisidir ve Çin firmaları etkinliklerini bütün dünyada süratle arttırmaktadır.

Evinizin konforunda Dilko güvencesiyle online Çince eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın!